Ślub w plenerze – jak go zorganizować?

Ślub plenerowy na przestrzeni kilku ostatnich lat w znacznym stopniu zyskał na swojej popularności, przez co coraz większe grono przyszłych Państwa Młodych, decyduje się na tego typu rozwiązanie. W końcu należy pamiętać, że dla większości osób wesele ma być wyjątkowym, niepowtarzalnym i jedynym w swoim rodzaju dniem w życiu. Dlatego też tak ważne jest, aby ich ślub był swego rodzaju spełnieniem marzeń. Nic więc dziwnego, że organizacja ślubu plenerowego cieszy się coraz większym zainteresowaniem, tym bardziej że rodzaj scenerii, z którą mamy do czynienia pozwala na zbudowanie romantycznego, niemal filmowego klimatu.

 

Czy ślub na łonie natury to jest „to”?

 

Śluby plenerowe mimo znacznego wzrostu ich popularności, nadal są czymś niepowtarzalnym i dość rzadko spotykanym. Z pewnością duży wpływ na wspomnianą kwestię ma szereg czynników, których tak naprawdę nie da się przewidzieć. Mowa w tym momencie w głównej mierze o warunkach pogodowych, które jak wiadomo, niekiedy są bardzo zmienne, a nie chcemy przecież, aby deszcz popsuł nam ten wyjątkowy dzień w życiu. Dodatkowo istnieje szereg wielu innych przesłanek takich jak np. formalności, które wymagają uzyskania dodatkowych zgód, co zajmuje sporo czasu. Przez to wszystko przyszli nowożeńcy mogą mieć wątpliwości, czy to w ogóle wypali i czy taka forma wesela spodoba się gościom. Oczywiście we wspomnianej materii, może pojawiać się wiele innych pytań/wątpliwości, jednak jeżeli ślub w plenerze dla kogoś jest marzeniem, to czy warto z niego rezygnować?

Jak zorganizować ślub w plenerze?

 

Organizacja ślubu w plenerze powinna uwzględniać szereg kwestii, o których nie wolno zapominać. Po pierwsze należy wybrać formę zawarcia małżeństwa, tj. czy będzie to ślub cywilny, czy też kościelny. W przypadku pierwszej formy, przyszłej parze młodej powinno być dużo łatwiej, mimo że jeszcze kilka lat wcześniej zgodę na udzielenie ślubu w plenerze nie było tak łatwo uzyskać. Wszystko uległo zmianie za sprawą wprowadzenia w 2015 roku nowelizacji ustawy o aktach stanu cywilnego. W ten sposób wystarczy jedynie ustalić datę ślubu w urzędzie, a następnie złożyć pisemny wniosek, z prośbą, aby został on udzielony w plenerze. Oczywiście trzeba się będzie również liczyć z pewnymi, dodatkowymi kosztami.

Z kolei w przypadku zawarcia małżeństwa w formie ślubu kościelnego w plenerze, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Podobnie jak w ślubie cywilnym także i tu wymagane jest uzyskanie zgody, z tym że od władz kościelnych. Niestety, ale jest to bardzo trudne, ponieważ przyszli nowożeńcy muszą się naprawdę nagłowić i przedstawić konkretne argumenty, dla których zdecydowali się na taki rodzaj ceremonii.

 

Co należy uwzględnić decydując się na ślub plenerowy?

 

Niezależnie od wybranej formy zawarcia związku małżeńskiego, organizacja ślubu plenerowego powinna uwzględniać takie kwestie jak:

– miejsce,
– oświetlenie,
– dekoracje,
– menu,
– zabawy,
– oraz transport.

Doskonałym rozwiązaniem dla niejednej przyszłej pary młodej, może okazać się ślub w plenerze w Pszczynie, znajdujący się w ofercie Bistro 70 (więcej szczegółów: https://bistro70.pl/slub-w-plenerze-pszczyna/), które dzięki wieloletniemu doświadczeniu, profesjonalizmowi i dbałości o najdrobniejszy szczegół, z pewnością uczyni ten dzień wyjątkowym i magicznym.

WIĘCEJ
WPISÓW

Wesele w Hotelu Styl 70***