Poprawiny – czy warto je organizować?

Wesele to niezapomniany dzień w życiu każdej pary kochających się osób. Przyszli małżonkowie, planując swój ślub, często zastanawiają się, czy warto zorganizować poprawiny? Ten piękny staropolski zwyczaj pozwala na dłuższe celebrowanie wyjątkowych chwil. Co przemawia za poprawinami?

Poprawiny jest to nic innego jak przyjęcie po weselu. Ma ono nieco mniej formalny charakter. Może być zaplanowane w restauracji, w której wyprawiane było wesele lub w domu. Poprawiny mają bardzo długą tradycję, która sięga czasów średniowiecza. Wtedy to uważano, że jeden dzień nie wystarczy na celebrowanie tak ważnego wydarzenia, jakim jest zawarcie małżeństwa. Współcześnie poprawiny stanowią luźną imprezę zakrapianą alkoholem z poczęstunkiem dla gości. Ile trwają poprawiny? Poprawiny przeważnie zaczynają się koło godz. 13.00, a kończą o godzinie 20.00-21.00, chociaż zdarza się, że zabawa trwa do białego rana.

 

Czy warto zorganizować poprawiny?

 

Zaproszenie gości na poprawiny weselne to sposób na podziękowanie im za uczestniczenie w tak ważnej dla nas uroczystości. Ich organizacja to dobry pomysł, zwłaszcza jeżeli na ślubie pojawiły się osoby przyjeżdżające z daleka. Uroczystość ta stanowi okazję do spokojnych rozmów i spędzenia czasu, z rodziną, z którą na co dzień nie mamy bliskiego kontaktu. Goście przybywający z dalszym zakątków kraju czy z zagranicy z pewnością oczekują od nas zapewnienia im noclegu, jak i ugoszczenia także dzień po przyjęciu weselnym.

Poprawiny są dla świeżo upieczonych małżonków chwilą wytchnienia. Poprawiny wesela to mniej zobowiązujące okoliczności, które nie dostarczają im stresów i nerwów. Jest to luźna impreza w gronie rodziny i przyjaciół, którą młodzi często lepiej wspominają niż samo wesele. Niezobowiązująca atmosfera daje im okazję do odstresowania się i świetnej zabawy, bez obaw i nerwów.

 

Dlaczego jeszcze poprawiny wesela będą dobrym pomysłem?

 

Nieformalna atmosfera sprzyja poznaniu rodziny, jak i przyjaciół naszej drugiej połówki. Tego typu after party to rozwiązanie idealnie dla gości, którzy odczuwają niedosyt po weselu. Warto dodać, że poprawiny wesela nie muszą dużo kosztować. Warto pamiętać, że po imprezie często zostaje ogromna ilość jedzenia, ale także dużo napojów i alkoholu. Aby ich nie marnować i przedłużyć zabawę weselną, można zorganizować poprawiny, podczas których poczęstujemy gości tym, co zostało z dnia poprzedniego.

Poprawiny to piękny staropolski zwyczaj, z którego nie warto rezygnować. Jeśli organizujesz wesele w Bistro 70, możesz zdecydować się również na poprawiny – więcej szczegółów w ofercie: https://bistro70.pl/sale-weselne-pszczyna/.

WIĘCEJ
WPISÓW

Wesele w Hotelu Styl 70***