Pierwsza Komunia dziecka – jak się do niej przygotować?

Wśród wielu ważnych wydarzeń z życia rodziny, Pierwsza Komunia dziecka może być tym o najbardziej podniosłym charakterze. Przyjęło się, że w dobrym tonie są komunie w restauracji – pozwalające rodzicom odpocząć od zamieszania, a przy okazji poczuć się naprawdę komfortowo podczas tego przyjęcia. Czeka cię organizacja komunii w restauracji? Czy wiesz, co warto wziąć pod uwagę, zajmując się tym przedsięwzięciem?

 

Jaką restaurację wybrać na zorganizowanie przyjęcia komunijnego?

 

W przypadku Komunii ważne jest to, aby wybierać wśród lokali, które są przystosowane do organizacji uroczystości dla większej liczby gości. Nie będą to zatem butikowe restauracje mieszczące się w galeriach ani małe kafeterie, lecz zlokalizowane w odrębnych budynkach klimatyczne miejsca. Organizując komunię dla dziecka w Pszczynie w Bistro 70 nie musisz się tym martwić, gdyż miejsca starczy dla wszystkich! Więcej szczegółów: https://bistro70.pl/imprezy-rodzinne-pszczyna/.

Warto, aby restauracja dysponowała miejscem w ogrodzie lub tarasem – dzięki temu przy pięknej pogodzie organizacja komunii w restauracji da możliwość spędzenia czasu na zewnątrz, co dla gości będzie dodatkową atrakcją.

 

Na jakie menu postawić?

 

Jeśli chodzi o komunie w restauracji, nie musisz martwić się o catering, ponieważ masz go zagwarantowanego w cenie umowy. Można jednak z obsługą ustalić, co konkretnie powinno się znaleźć w menu. Zazwyczaj jest to gorące pierwsze i drugie danie, deser, a także przystawki, oraz obowiązkowy tort dla dziecka, które jest w centrum tego wydarzenia. Restauracje specjalizujące się w tego rodzaju eventach z pewnością podpowiedzą ci, które dania mięsne, wegetariańskie i wegańskie cieszą się największym powodzeniem. Warto ustalić też kwestię napojów alkoholowych i bezalkoholowych, gdyż w niektórych lokalach ten aspekt należy do organizatorów przyjęcia.

 

O jakie atrakcje zadbać?

 

Zanim zdecydujesz się na wynajęcie sali restauracyjnej i podpisanie umowy, ustal też, jakie atrakcje mogą czekać tam na gości na miejscu. Mogą to być nietuzinkowe atrakcje zorganizowane zarówno dla dorosłych, jak i małoletnich Gości. Tak naprawdę podczas przyjęcia komunijnego najważniejsze jest jednak spędzenie czasu z rodziną w klimatycznym miejscu.
Przed podpisaniem umowy najlepiej wybierz się osobiście do restauracji, celem nie tylko dopełnienia formalności i ustalenia szczegółów, ale również dla samego upewnienia się, czy wybrane miejsce jest faktycznie odpowiednie. Warto także wpaść wcześniej na degustacyjny obiad, aby mieć pewność, że Twoi goście będą mogli nie tylko świetnie się zabawić, ale również dobrze zjeść!

WIĘCEJ
WPISÓW

Wesele w Hotelu Styl 70***