Na czym polega team building?

Team building to nic innego jak wszelkiego rodzaju formy integracji mające na celu budowanie zespołu – w tym tworzenie przyjaznej i kreatywnej atmosfery w ramach danej organizacji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik z zakresu team building można znacznie zwiększyć motywację do pracy zarówno w dużych, jak i małych zespołach.

 

Zalety team building

 

Zajęcia team building niosą ze sobą wiele możliwości:

  • nauka pracy w zespole dla pracowników o różnych umiejętnościach, charakterach i predyspozycjach;
  • definiowanie ról zespołowych,
  • budowa zaufania pomiędzy pracownikami,
  • poznawanie się wzajemne poza zawodowym kontekstem oraz nawiązywanie przyjaźni,
  • zwiększenie odprężenia pracowników i ograniczanie nerwowej atmosfery w pracy,
  • zwiększona efektywność działania zespołu

Warto zauważyć, że team building może być stosowany łącznie z innymi metodami integracji grupowej – także podczas różnego rodzaju wyjazdów i imprez. Dzięki temu czynności te nie są kojarzone z obowiązkami zawodowymi takimi jak klasyczne szkolenia czy coaching.

 

Skuteczny team building

 

Nie wszystkie działania mające na celu integrację pracowników mogą być uważane za team building. Co to jest w takim razie skuteczny team building? Przede wszystkim jest to zastosowanie kreatywnych metod, które łączą klasyczną integrację (rozmowy, spotkania) z różnego rodzaju zabawami i innymi formami rozrywki. W zależności od możliwości finansowych, lokalizacji czy dostępnego czasu można organizować różnego rodzaju zabawy i zajęcia teambuildingowe. Przykładem jest wykorzystanie istniejących parków rozrywki (zabawy takie jak paintball, sporty drużynowe, offroad i wiele innych).

 

Gdzie zorganizować team building?

 

Oprócz dedykowanych miejsc do integracji team building może być skutecznie realizowany w bardziej standardowych lokalizacjach. Na przykład team building w Pszczynie możesz z powodzeniem zorganizować u Nas – więcej szczegółów: https://bistro70.pl/imprezy-integracyjne-w-pszczynie/. Nasz lokal posiada odpowiednie warunki do integracji zespołów o różnej liczbie osób i niezbędną infrastrukturę do organizacji działań teambuildingowych (w tym sala, nagłośnienie, sprzęt multimedialny, akcesoria użytkowe i dekoracyjne). To właśnie możliwość kompleksowego realizowania usług często ma decydujący wpływ jeśli chodzi o wybór miejsca do integracji oraz realizacji różnych działań z zakresu team building dla pracowników. Coraz więcej liderów zespołów decyduje się na wybór tej formy integracji.

WIĘCEJ
WPISÓW

Wesele w Hotelu Styl 70***