Jak zorganizować wieczór panieński?

Podczas planowania ślubu jest wiele okazji do świętowania pary i życia małżeńskiego, tylko jedno wydarzenie skupia się na świętowaniu tylko panny młodej. Jest to wieczór panieński, który przekształcił się z kameralnej kolacji lub obiadu organizowanego dzień przed ślubem w pełen rozmachu weekend! Jak powinna przebiegać organizacja wieczoru panieńskiego? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

 

Co to jest wieczór panieński?

 

Wieczór panieński to spotkanie organizowane na cześć zbliżającego się ślubu kobiety. Zazwyczaj biorą w nim udział najbliższe przyjaciółki panny młodej i członkowie jej rodziny. Wieczory panieńskie to przede wszystkim dobra zabawa, ale wciąż pojawiają się pytania o etykietę.

 

Kto organizuje wieczór panieński?

 

Wieczór panieński jest tradycyjnie planowany przez druhnę panny młodej, małą grupę druhen lub małą grupę bliskich przyjaciółek, ale nie ma tu żadnych sztywnych reguł! Jeśli panna młoda chce sama zająć się planowaniem, jest to jak najbardziej w porządku.

 

Kiedy organizować wieczór panieński?

Tutaj również nie ma sztywnych reguł — różne pory roku są lepsze dla różnych miejsc. Niemniej jednak większość wieczorów panieńskich odbywa się na miesiąc lub dwa przed ślubem.

 

Kto zostanie zaproszony na wieczór panieński?

Jest to decyzja panny młodej. Niektóre panny młode będą chciały, aby tylko ich przyjęcie weselne tam, podczas gdy inni będą rozszerzać zaproszenie do większego kręgu rodziny, przyjaciół, a nawet członków wewnętrznego kręgu swojego partnera. Tak czy inaczej, osoby zaproszone na wieczór panieński powinny być również zaproszone na ślub, a płeć nie powinna nikogo powstrzymywać od wpisania się na listę gości.

 

Organizacja wieczoru panieńskiego — jak powinna wyglądać?

 

Ustal listę gości

Jeśli wieczór panieński organizuje druhna, to panna młoda powinna jej dostarczyć listę gości na to wydarzenie.

 

Wybierz lokalizację

Na wybór miejsca na wieczór panieński składa się kilka czynników. Pierwsze kilka z nich — klimat, nastrój i preferencje dotyczące aktywności. Wieczór panieński w Pszczynie w Bistro 70 jest idealną opcją dla wymagających panien młodych, które chcą mieć niezapomniany dzień. W Bistro 70 istnieje możliwość zorganizowania atrakcji na życzenie, oprócz tego można zjeść tam przepyszne dania i wypić wyśmienite drinki. Oprócz tego okolica jest malownicza, co z pewnością ucieszy wszystkich gości imprezy.

 

Ustal datę

Gospodarz wieczoru panieńskiego powinien współpracować z panną młodą, aby wybrać dwa do czterech terminów, które najlepiej jej odpowiadają.

 

Potwierdź obecność

Kilka tygodni przed wieczorem panieńskim, gospodarz powinien mieć dobre wyobrażenie o podstawowych kosztach zakwaterowania i zajęć. W tym momencie dobrze jest ponownie skontaktować się z grupą i podzielić się szacunkowymi kosztami, aby zaproszone osoby mogły podjąć ostateczną decyzję o uczestnictwie.

Wieczór panieński można zrezygnować również w naszym Bistro 70, dlatego przyszłe Panie Młode zapraszamy do zorganizowania tego wyjątkowego wieczoru w Pszczynie.

WIĘCEJ
WPISÓW

Wesele w Hotelu Styl 70***