Dlaczego warto przyjechać do Pszczyny?

Znajdująca się praktycznie w centrum województwa śląskiego Pszczyna to miasto, które tylko pozornie jest zagubione pomiędzy aglomeracją bielską i katowicką (górnośląską). To całkiem duża metropolia, która stała się słynna przede wszystkim ze względu na to, co można tu znaleźć. A jest tu wszystko, począwszy od pięknego Rynku, aż po tajemniczy zamek…

 

Zieleń tu i tam

 

Nie da się ukryć, że Pszczyna to przede wszystkim miasto zieleni. Niezależnie od kierunku, z którego do niej wjedziemy (Katowice, Żory, Bielsko), jest ona otoczona przepięknymi, głównie zielonymi krajobrazami. Zresztą w samym mieście również jest dużo lasów, parków i… zagroda żubrów. Wszystkie te atrakcje znajdują się w bliskim otoczeniu tutejszego zamku, który notabene jest autentyczną perełką śląskiej architektury, którą powinien zwiedzić każdy miłośnik historii.

 

Wersal na wyciągnięcie ręki

 

W Pszczynie znajduje się przepiękny Zamek Pszczyński, który już od lat cieszy oczy osób go odwiedzających. Tuż obok niego znajduje się elegancki dziedziniec, który – w połączeniu z architekturą zamku – łatwo rozbudza wyobraźnię. W zamku znajduje się siedziba muzeum, w którym można znaleźć eksponaty pochodzące głównie z przełomu XVIII i XIX wieku. Pewnie nikogo nie zaskoczy fakt, że zamek ten znajduje się w centrum terenów zielonych.

 

Z historią za pan brat

 

Na tym atrakcje w Pszczynie się nie kończą. Oprócz pięknego Zamku Pszczyńskiego w okolicy można znaleźć mnóstwo swoistych pomników historii. Jednym z nich jest odrestaurowany bunkier, który – ukryty gdzieś w lesie – z pewnością zadowoli miłośników militariów. Tuż obok niego znajduje się miejsce pamięci ofiar II Wojny Światowej. A jeśli ktoś ma dużo bardziej pacyfistyczne nastawienie, może zajrzeć na tutejszy, pochodzący z końca XIX wieku dworzec PKP.

 

Gastronomia na najwyższym poziomie

 

Przebycie tylu kilometrów wśród pszczyńskich lasów i zabudowań z pewnością „zmusi” do zjedzenia dobrego, pożywnego posiłku. Na szczęście atrakcje w Pszczynie mają również wymiar typowo gastronomiczny. Koniecznie trzeba udać się również do dobrej restauracji, w której będzie można szybko odzyskać siły i zaspokoić rosnący apetyt. Jeśli więc ktoś zastanawia się gdzie zjeść w Pszczynie, to zapraszam wszystkich serdecznie do naszego Bistro 70, która zawsze ma w zanadrzu coś pysznego.

Podsumowując, Pszczyna to miasto niezwykłe, które może pochwalić się swoją niezwykłą i niepowtarzalną atmosferą. Wszystko, co się tutaj znajduje, a więc lasy, zamki, architektura kolejowa ma swój wyjątkowy charakter.

WIĘCEJ
WPISÓW

Wesele w Hotelu Styl 70***