Czym jest pępkowe i kiedy się organizuje?

Pępkowe to wieloletnia tradycja, która ma na celu świętowanie narodzin dziecka. Odbywa się w męskim gronie i jest organizowana przez świeżo upieczonego tatę, który w ten sposób wyraża swoją radość z przyjścia na świat jego potomka. To wyjątkowe spotkanie towarzyskie o charakterze męskiej posiadówki, pozwala nie tylko ulżyć napiętym nerwom, ale co ważniejsze jest symbolicznym pożegnaniem beztroskiego życia i wejściem w okres dojrzałości oraz odpowiedzialności.
Niegdyś pępkowe organizowane było dla uczczenia męskości, płodności i przekazania genów, które pozwalało mieć pewność kontynuacji rodu. Obecnie charakter tego typu spotkań ma mniejszy wymiar symboliczny, co nie zmienia faktu, że jest nadal bardzo ważnym wydarzeniem w życiu niejednego ojca.

 

Pępkowe co to?

 

To wyjątkowe spotkanie w męskim gronie, jakim jest pępkowe, organizowane jest przez świeżo upieczonego ojca w celu świętowania wraz z kolegami oraz innymi mężczyznami z rodziny przyjścia na świat potomka. Jest swego rodzaju rytuałem przejścia z etapu chłopięcego na wyższy poziom dojrzałości i odpowiedzialności życiowej. Stąd też obecnie pępkowa ma najczęściej charakter zwykłej posiadówki, bardzo często międzypokoleniowej z udziałem własnego ojca i teścia, które coraz częściej organizowane są w różnego rodzaju lokalach. Ma to na celu uniknięcia konieczności ponownego sprzątania i przygotowywania mieszkania na powitanie mamy wraz z dzieckiem. Ta wielopokoleniowa tradycja ma dawać młodemu ojcu poczucie wsparcia. Dlatego też podczas spotkania wznosi się nie tylko toast za zdrowie dziecka i świeżo upieczonego taty, ale także:

  • odbywa się rozmowy, często wielopokoleniowe, które są doskonałą okazją do wymiany rad i refleksji tzw. tatusiowych poglądów;
  • utrwala się poczucie zjednoczenia świeżo upieczonego ojca z innymi, już nieco bardziej doświadczonymi tatusiami.

 

Kiedy organizuje się pępkowe?

 

Jest to uroczystość organizowana zwykle tuż po narodzinach dziecka, choć obecnie, co do terminu ustalania tego typu spotkania podchodzi się z nieco większą swobodą.

 

Odpowiednie miejsce na organizację tego typu przyjęcia

 

Organizacja pępkowego w Pszczynie w Bistro 70 będzie doskonałym rozwiązaniem dla przyszłych lub też już świeżo upieczonych ojców, nie tylko z województwa śląskiego, ale i z innych rejonów Polski. Obiekt może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w przygotowywaniu różnego rodzaju imprez okolicznościowych, które przygotowywane są zgodnie z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami klientów z zachowaniem należytej oprawy uroczystości.

WIĘCEJ
WPISÓW

Wesele w Hotelu Styl 70***