Dlaczego warto zorganizować wesele na Śląsku?

Bezsprzecznie każde wesele na Śląsku charakteryzuje się niezwykłą barwnością. Śląskie tradycje są niezwykle widowiskowe, w związku z tym decydując się na typowo śląskie wesele, z pewnością wprawicie swoich Gości w ogromny zachwyt. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, jakie są tradycyjne śląskie weselne obyczaje oraz jaką salę weselną na Śląsku rekomendujemy.Wesele na Śląsku – poznaj tradycyjne zwyczaje

– Kołocz

Czy wiesz, że weselne obrządki na Śląsku mają swój początek już tydzień przed datą ślubu? To właśnie wtedy przyszła panna młoda rozdaje rodzinie, znajomym oraz sąsiadom tradycyjny śląski przysmak – kołcz. Ciasto jest ozdobione, ponadto dołącza się do niego wierszyk.

– „Czaskanie”

Jest to kolejny zwyczaj, który ma miejsce przed rzeczywistą datą wesela. Dzień przed ożenkiem, do domu panny młodej przychodzą Goście weselni i „czaskają” duże ilości naczyń.

– Szlogi

Para Młoda, zgodnie ze zwyczajami śląskimi, musi pokonać szlogi, czyli bramu wykonane ze sznurków, kolorowych kwiatów i bibuł, które wykonane są przez znajomych bądź sąsiadów.

– Druhny i Drużbi

Zgodnie ze śląskimi obyczajami, „drużyna” Pary Młodej musi być stanu wolnego. Do każdej druhny dobiera się kawalera, który ma jej towarzyszyć w trakcie wesela.

– Oczepiny

Nieodłącznym elementem zabawy na śląskim weselu są oczepiny, które muszą rozpocząć się równo o północy. Para Młoda musi na tym ceremoniale wzajemnie zdjąć sobie atrybuty ślubne.Sala na wesele w Pszczynie – jaką wybrać?

Decydując się na wesele w Pszczynie, czyli w samym sercu Śląska, warto wybrać najlepszą możliwą salę, dlatego możemy z pełną odpowiedzialnością zarekomendować Ci nasze sale weselne w Bistro 70. Jak wiadomo, Ślązacy słyną ze swojego zamiłowania do dobrego jedzenia, a Bistro 70 oferuje catering na wesele najwyższej jakości.


Bistro 70 ma w ofercie aż cztery sale weselne do wyboru:

– duża sala, która jest w stanie pomieścić aż 120 osób;

– mała sala kameralna, pomieści 40 osób;

– klub 70 – jest to klub z parkietem i osobnym barem na 60 osób;

– sala w domku myśliwskim na 50 osób – zapewniamy, że nigdzie indziej nie znajdziesz tak wyjątkowego klimatu!


Bistro 70 zapewnia wiele atrakcji takich jak pokazy tańca, sztucznych ogni, stoisko z lodami tajskimi, wyjątkowe aranżacje kwiatowe, możliwość personalizacji kulinarnej, pokaz barmański, wspaniałą oprawę muzyczną i wiele więcej. Wisienką na torcie jest fakt, że każda Młoda Para otrzymuje darmowy masaż dla Dwojga w Planecie 70 SPA.


Więcej szczegółów w ofercie weselnej: https://bistro70.pl/sale-weselne-pszczyna/

WIĘCEJ
WPISÓW

Wesele w Hotelu Styl 70***