Wybór daty ślubu i wesela – jaka pora będzie najlepsza?

Czy zastanawiałeś się, jaka pora jest najlepsza na ślub? Nie da się ukryć, że data ślubu to pierwsze pytanie, które zadadzą Ci członkowie rodziny i przyjaciele, kiedy dowiedzą się o zaręczynach. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jaki jest najlepszy wybór daty ślubu.

 

Jak szybko powinniście wybrać dzień ślubu?

 

Rezerwacja terminu na wesele jest inna dla każdej pary, ale dobrym pomysłem do rozpoczęcia jest rozważenie, ile czasu będziecie musieli poświęcić na planowanie ślubu. Średnia długość zaręczyn wynosi 16 miesięcy, a ponad połowa par jest zaręczona przez ponad rok. Najlepszym momentem, aby rezerwacja terminu na wesele była sfinalizowana, jest okres do pół roku po powiedzeniu „tak” przez przyszłą pannę młodą.

 

Kiedy jest sezon ślubny?

 

Wyznaczenie daty ślubu na co najmniej rok przed planowanym terminem da Wam dużo czasu na sprawdzenie wszystkiego listy — od znalezienia i zamówienia sukni ślubnej (co może zająć od 9 do 11 miesięcy) do rezerwacji miejsca ślubu (niektóre miejsca są rezerwowane z rocznym wyprzedzeniem). Podczas gdy wybór daty ślubu powinien być jednym z pierwszych kroków w procesie planowania, można to zrobić na wiele sposobów. Niektóre pary wybierają datę, która jest dla nich szczególna i biorą pod uwagę tylko te miejsca, które są dostępne w danym dniu. Inne są bardziej elastyczne, najpierw znajdują wymarzone miejsce i wybierają datę w zależności od dostępności lokalu. Jeśli to tylko możliwe, polecamy tę drugą metodę, dzięki czemu będziecie mieli więcej dostępnych miejsc. Alternatywnie, jeśli jesteś osobą, która stresuje się dużymi zadaniami, ślub daleko w przyszłości może wisieć jak chmura niepokoju nad Twoją głową. W tym przypadku możesz rozważyć skrócenie zaręczyn. Nie ma tu złych odpowiedzi. Jeśli planujesz datę ślubu sześć miesięcy od zaręczyn, będzie to pełny sprint do mety, ale znajdziesz sposób, aby to zrobić z wystarczającą ilością czasu, a niektórzy ludzie rozwijają się pod presją.

 

Zróbcie burzę mózgów na temat dat, które są dla Was symboliczne

 

Jak romantycznie byłoby wziąć ślub w rocznicę Waszej pierwszej randki, w dniu, w którym oficjalnie staliście się parą lub w dniu ślubu Waszych dziadków? Niektóre kultury stosują tradycyjne metody wyboru daty, na przykład rodziny japońskie sprawdzają koyomi, starożytny kalendarz astrologiczny, aby wybrać najbardziej sprzyjający dzień. Być może nie będziesz w stanie wziąć ślubu w wybranym przez siebie dniu, ta specjalna data może przypadać w poniedziałek lub, jak już wcześniej wspomnieliśmy, miejsce, które kochasz, może być zarezerwowane, ale prawdopodobnie będziesz w stanie uzyskać całkiem bliską datę.

 

Wybierz swój pożądany sezon ślubny

 

Jeśli macie pewną elastyczność z datą ślubu, polecamy najpierw wybrać sezon. Rozważcie klimat miejsca Waszego ślubu: Jeśli jesteście nastawieni na ślub w plenerze, wtedy najlepiej wybrać sezon, kiedy czyste niebo i łagodna pogoda jest najbardziej prawdopodobna. Pogoda nie tylko wpływa na styl i lokalizację Waszego ślubu, ale także może pomóc w stworzeniu nastroju. Możecie również pomyśleć o swoim pożądanym temacie ślubu i osobowości, i w ten sposób wybrać porę roku. Chcesz mieć swobodny nastrój, zabawę, koktajle inspirowane tropikalną pogodą i słoneczną scenerię? Wybierz letnie wesele. Marzysz o bogactwie, opadach śniegu i świątecznym blasku? Spróbuj zimowego ślubu. Bogate kolory, nostalgia i grzany jabłecznik są idealne na jesienny ślub, a wiosenny ślub jest prawdopodobnie twoją rzeczą, jeśli świeżość, pastele i bukiet żonkili brzmi jak twój klimat.

Jeżeli planujesz zorganizować swoje wesele w Pszczynie, możesz być spokojny, ponieważ Bistro 70 organizuje imprezy cały rok.

WIĘCEJ
WPISÓW