Wesele z DJ’em, czy zespołem?

Wybranie odpowiedniej oprawy muzycznej na wesele jest jeden z najważniejszych dylematów, z którym muszą się zmierzyć państwo młodzi. Nie chodzi wyłącznie o koszty, ale też o pogodzenie wielu różnych gustów. Z pewnością nie raz pojawi się pytanie, czy wybrać zespół na wesele, czy może jednak DJ’a? Poniżej przybliżymy obie te opcje.

 

DJ na wesele – za i przeciw

 

DJ na wesele jest z pewnością w stanie zapewnić szeroki repertuar muzyczny. Puszcza on utwory z płyt albo bezpośrednio z komputera, a to znaczy, że możemy otrzymać większą liczbę piosenek z różnych gatunków do dyspozycji. DJ na wesele ma możliwość odtwarzania światowych hitów i stworzenia wyjątkowej atmosfery. To rozwiązanie pociąga za sobą również mniejsze koszty, zatem sprawdzi się idealnie dla par z ograniczonym budżetem.

Wadą skorzystania z oferty DJ-a na wesele jest na pewno brak oprawy muzycznej w domu Pani Młodej. Zatem, jeżeli marzymy o tradycyjnym ślubie, nie będzie to praktycznie rozwiązanie. Poza tym, pomimo wszystko DJ na weselu ciągle jest pewną nowością, tym bardziej w mniejszych miejscowościach. Dlatego warto przemyśleć taką decyzję pod wieloma względami.

 

Zespół muzyczny na wesele, czyli utwory grane na żywo

 

Największą zaletą zespołu muzycznego na weselu, jest na pewno muzyka grana na żywo. Nie ma przecież nic lepszego niż dźwięki brzmiących naturalnie instrumentów, które w połączeniu będą w stanie porwać każdego z gości do tańca. Poza tym zespół muzyczny na wesele – tym bardziej z długim stażem będzie mieć zróżnicowany repertuar, który zachęci do tańca młodzież, jak również osoby starsze.

Następnym plusem przemawiającym za wybraniem zespołu, jest na pewno ilość osób. Zwykle w składzie są przynajmniej cztery osoby, co znaczy, że każdy pełni konkretną funkcję. Dzięki temu zespół odpowiedzialny jest też za prowadzenie wesela, czyli zabawianie gości, zachęcanie do śpiewu czy do brania udziału w konkursach. Warto jednak zwrócić uwagę na wykonywany przez zespół repertuar, aby wybrać ten najlepszy. A jest on naprawdę spory, zaczynając od tradycyjnych biesiad, kończąc na nowoczesnych utworach.

Wadą zespołów muzycznych jest na pewno ich koszt, który na pewno wiąże się z większą ilością osób i wykonywaną przez nie cięższą pracą, spowodowaną dużym zaangażowaniem.

Bez względu na to, czy chcemy mieć na swoim weselu DJ-a czy jednak zespół muzyczny, w Bistro 70 możemy zorganizować jedyną w swoim rodzaju zabawę. Dodatkową opcją, jest również możliwość wynajęcia konferansjera, który poprowadzi całość wesela. Więcej informacji na temat organizacji wesela w naszym lokalu znajdziesz pod adresem: https://bistro70.pl/sale-weselne-pszczyna/.

WIĘCEJ
WPISÓW

Wesele w Hotelu Styl 70***