Układ sali konferencyjnej – jaki powinien być?

Organizacja profesjonalnych szkoleń, prezentacji, spotkań biznesowych, konferencji czy sympozjów wymaga zapewnienia odpowiedniej przestrzeni, które doskonale sprawdzi się podczas tego typu wydarzeń. Zdecydowanie najlepszym miejscem do zorganizowania oficjalnych spotkań są sale konferencyjne wyposażone w elementy niezbędne podczas organizowania wszelkiego rodzaju wydarzeń dla firm, szkół czy organizacji użytku publicznego. Jednak jaki układ sali konferencyjnej będzie najlepszych wyborem na odpowiednie zagospodarowanie dostępnej przestrzeni? Przedstawiamy cenne wskazówki dotyczące wyboru układu sali na szkolenia, narady, konferencje, sympozja i spotkania biznesowe.

 

Jaki układ w sali konferencyjnej zastosować?

 

Układ sali konferencyjnej to jedna z kluczowych kwestii wpływających na zadowolenie uczestników i prowadzących z organizowanego wydarzenia. Jednak wybór odpowiedniego układu sali konferencyjnej, wcale nie jest taki oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Dlatego planując spotkanie w sali konferencyjnej, należy uwzględnić jego charakterek i liczbę uczestników. Pozwoli to na dostosowanie układ sali konferencyjnej do formy realizowanego spotkania oraz zagwarantowanie uczestnikom najlepszej możliwej przestrzeni.

 

Rodzaje układów w salach konferencyjnych

 

Decydując się na organizację spotkania w sali konferencyjnej, można zdecydować się na jeden z wielu dostępnych układów. Do najpopularniejszych z nich, które najlepiej sprawdzają się w wielu sytuacjach, można zaliczyć następujące rozwiązania:

  • Układ kinowy, czyli klasyczne ustawienie składające się z rządów krzeseł skierowanych w stronę sceny. Doskonale sprawdza się ono w przypadku wykładów i spotkań organizowanych dla większej liczby osób, których oczy powinny być skierowane w jedną stronę.
  • Układ bankietowy składający się z okrągłych stołów otoczonych krzesłami. Układ ten najczęściej wykorzystywany jest podczas przyjęć galowych lub pracy w mniejszych podgrupach, ponieważ umożliwia łatwą interakcję pomiędzy poszczególnymi uczestnikami danego spotkania.
  • Układ szkolny oznaczający klasyczne ustawienie stołów z krzesłami. Układ ten doskonale sprawdza się podczas szkoleń, wydarzeń edukacyjnych lub prezentacji, które wymagają robienia notatek.
  • Podkowa, czyli ustawienie składające się ze stołów i krzeseł ustawionych w kształcie litery U. Otwarty koniec pozwala na wygodną komunikację prowadzącego z uczestnikami, a zaokrąglona forma na bezpośrednią komunikację pomiędzy uczestnikami. Podkowa idealnie sprawdzi się, więc podczas szkoleń, seminariów i warsztatów.

 

Sale konferencyjne — gdzie zorganizować spotkania firmowe?

 

Wszystkie przedstawione układy sali konferencyjnej z powodzeniem można zrealizować w obiekcie BISTRO 70, który spełnia wszystkie wymogi i oczekiwania swoich klientów. Dostępne sale konferencyjne w Pszczynie to gwarancja udanego wydarzenia, które w zależności od charakteru spotkania pozwoli na zdobycie wiedzy, nawiązania relacji biznesowych czy relacji wewnątrz firmy.

WIĘCEJ
WPISÓW

Wesele w Hotelu Styl 70***