Jak zorganizować udaną imprezę integracyjną dla swoich pracowników?

Impreza integracyjna ma za zadanie zbudować zespół lub scalić z nim nowe osoby. Aby przyniosła ona zamierzony efekt, warto staranie ją zorganizować oraz zapewnić pracownikom dodatkowe atrakcje. Na co trzeba zwrócić uwagę?

 

Niebanalna lokalizacja

 

Każdy z nas lubi czasem oderwać się od codzienności. Sprzyja to odprężeniu i przekłada się na lepsze samopoczucie. To z kolei pomaga budować relacje z innymi. Nie ulega więc wątpliwości, że imprezy firmowe powinny się odbywać daleko od miejsca pracy. Dobrze, aby było one nieznane podwładnym, wówczas będą oni podekscytowani wyjazdem. Pod tym względem dobrze jest organizować imprezy integracyjne w Pszczynie, która słynie z pięknej architektury oraz dużej ilości zieleni.

 

Perfekcyjne przygotowanie

 

Organizacja imprezy integracyjnej musi być przemyślana. Chodzi głównie o kwestie związane z dojazdem, noclegiem oraz wyżywieniem – pracownicy w ogóle nie powinni zaprzątać sobie tymi kwestiami głowy. Co ciekawe, pracodawca może oddelegować część obowiązków na lokal, w którym organizowane jest wydarzenie. Dla doświadczonego obiektu, jak przykładowo nasz hotel, organizacja imprezy integracyjnej nie sprawia większego problemu. Mamy już wypracowane własne rozwiązania.

 

Dodatkowe atrakcje

 

Impreza firmowa ma być z założenia radosnym zdarzeniem, sprzyjającym nawiązywaniu oraz pogłębianiu kontaktów. Niestety, niektórzy pracownicy mogą czuć się zawstydzeni czy skrępowani. Dobrze więc przygotować dodatkowe atrakcje, które w naturalny sposób skłonią ludzi do rozmów oraz integracji. Oto przykładowe aktywności:

  • zawody sportowe, zabawy oparte na rywalizacji drużynowej, czy indywidualnej,
  • bankiet z alkoholem i jedzeniem dla rozluźnienia,
  • spotkania zapoznawcze prowadzone przez coacha lub psychologa,
  • wieczorek taneczny,
  • karaoke,
  • koncerty i występy artystyczne
  • gra w karty lub gry planszowe,
  • impreza tematyczna, wymagająca od pracowników przygotowania określonych strojów lub rekwizytów,

 

Warsztaty tematyczne, np. kulinarne, fotograficzne czy filmowe.

 

Imprezy integracyjne dla pracowników spełniają wiele funkcji. Pozwalają one odpocząć od codziennych obowiązków, a zarazem pogłębić relacje z członkami zespołu. Przekłada się to na wzrost motywacji do pracy oraz lepszą komunikację. Z pewnością łatwiej będzie też w przyszłości rozwiązywać sytuacje konfliktowe. Aby jednak imprezy firmowe przyniosły oczekiwane rezultaty, należy je odpowiednio zorganizować oraz zagwarantować jej uczestnikom rozrywkę. Warto postawić również na malowniczą scenerię, która poprawi wszystkim nastrój.

WIĘCEJ
WPISÓW

Wesele w Hotelu Styl 70***