Dlaczego warto przyjechać zimą do Pszczyny?

Pszczyna to urocze miasteczko w województwie śląskim. Wiele osób słyszało, kiedyś tą niezwykle melodyjną nazwę, ale nie wiedzą, że miasto nazywane bywa również Perłą Górnego Śląska. Mimo że zima nie zachęca zwykle do podróży po kraju, warto tu zmienić swoje nastawienie i odwiedzić Pszczynę zimą. Wrócicie z niej oczarowani!

 

Zimowa wycieczka do Pszczyny — jak ją zaplanować?

 

Wycieczka do Pszczyny to świetny pomysł na krótki city break lub rodzinny weekend nawet w najmroźniejsze dni. Pszczyna znajduje się nieopodal Katowic i Krakowa, i z tych dwóch miast zdecydowanie najłatwiej dostać się tutaj. Podróż samochodem z Warszawy będzie trwała około 3,5 godziny. Do stolicy Małopolski oraz do miast województwa śląskiego z łatwością można dojechać także pociągiem, a stamtąd bezpośrednio do Pszczyny.

 

Co zobaczyć w Pszczynie?

 

Pszczyna ma bardzo bogatą historię. Pierwszy informacje o mieście pojawiały się już w średniowieczu. Region Górnego Śląska przez lata przechodził do rąk różnych władców, zarówno polskich, jak i niemieckich. Dlatego też w Pszczynie można znaleźć wiele wpływów obu tych kultur. Dawna nazwa miasteczka to Pless. Miłośnicy architektury i urbanistyki będą zachwyceni. Największą atrakcją miasta jest neobarokowy zamek, będący niegdyś rezydencją książąt z dynastii Hochberg von Pless. Jest to jeden z najcenniejszych zabytków architektury magnackiej w Polsce. Budowla miała ogromne szczęście, ponieważ nie ucierpiała podczas wojennych zmagań na tych terenach. Oprócz tego w Pszczynie warto zobaczyć piękny Rynek z Ratuszem i Bramą Chińską, zabytkowe kamienice, piękne kościoły. Wszystkie te obiekty przyozdobione białą warstwą śniegu będą prezentować się szczególnie pięknie.

 

Zimowe atrakcje w Pszczynie

 

Zamek w Pszczynie robi ogromne wrażenie o każdej porze roku. Otulony śnieżną pierzynką zabytkowym park krajobrazowy — oczaruje każdego. Te ogród w stylu angielskim ma ponad 150 hektarów i zimą zamienia się w baśniową krainę. Miłośnicy kuchni będą zachwyceni daniami serwowanym w Bistro 70. W tym miejscu każdy odkryje wyjątkowe smaki śląskie kuchni i nie tylko. Kluski z dziurką to legendarna potrawa z Pszczyny. Oprócz tego wyjątkowe rolady, dania mięsne i inspirowane ziemniakami oraz piwa — to wszystko zadowoli zziębniętego zimowym spacerem smakosza.

 

Bistro znajduje się na terenie naszego Hotelu Styl70 (https://hotelstyl70.pl/), w którym można spędzić niezapomniane chwile po zwiedzaniu zimowej Pszczyny. Warto pamiętać też, że Pszczyna jest świetną bazą wypadową dla miłośników narciarstwa, spacerów po górach i widokowych trasach wzdłuż jezior. W okolicy znajduje się Szczyrk, Bielsko-Biała oraz Jezioro Goczałkowickiego. Zimowa wycieczka do Pszczyny sprawi, że zakochacie się w tych terenach.

WIĘCEJ
WPISÓW

Wesele w Hotelu Styl 70***